Šiandien baldų gamintojai siūlo platų luko baldų asortimentą, kuris greičiu primena vidaus namų svetainės baldus: sofos, krėslai ar net kilimai.

Priklausomai nuo erdvės, lauko baldų komplektą gali sudaryti ne tik stalas ir kėdės, bet ir poilsio zonos baldai, kurioms galite rinktis sofas, patogius krėslus, šezlongus, krėslus-lovas (daybed) ar supynes. Medžiagos naudojamos pagaminti lauko baldams senai neapsiriboja tik sintentinėmis vytelėmis. Šiandien baldai kuriami iš medžio, betono, metalo, marmuro ar natūralių medžiagų, kurios impregnuojamos, kad būtų tinkamos naudoti lauko sąlygomis.

LAUKO BALDAI

PAOLA LENTI lauko baldai

PAOLA LENTI – vienas garsiausių lauko baldų gamintojų Italijoje, Europoje ir pasaulyje. Dizainerė Paola Lenti, 1994 m. pradėjusi kurti rankų darbo kilimus, skirtus laukui, šiandien jau žinoma ir kaip kokybiškų, išskirtinių lauko ir vidaus baldų dizianerė. PAOLA LENTI baldai iššsikiria savo unikaliomis spalvomis, originalių formų baldais, išreikšta poilisio ir ramybės estetika. Gamintojas daug investuoja ne tik į dizaino ir spalvinės gamos paieškas, bet ir į technologijų vystymą, kas užtikrina baldų ir kilimų kokybiškumą ir tinkamumą naudoti lauke.

 

DEDON baldai

DEDON – vokiečių gamintojas, savo istoriją pradėjęs prieš 25 metus, tuomet, kaip savo pagrindinį tikslą užsibrežęs kurti pintus stilingus ir koybiškus, atsparius lauko sąlygoms, baldus. Pinti baldai ir šindien išlieka atpažįstamuoju DEDON elementu. Gamintojas bendradarbiauja su garsiais pasaulio dizaineriais – Jean-Marie Massaud, Philippe Starck ir kitais, o jų sukurti baldai puošia garsiausius pasaulio kurortus, viešbučius ir net jų vardo SPA ir viešbutį Filipinuose.

Vieni populiariausių DEDON lauko baldų – tai didžiulės, lašo formos supynės, primenančios miniatiūrinius namus poilsiui. Užapvalintos baldų formos atpažįstamos ir kituose balduose. Spalvos pasirnenkamos dažniausiai natūralios – neužgožiant pynių elemento.

 

GLOSTER baldai

Vokiečių gamintojas, kuriantis lauko baldus nuo 1960-ųjų metų.

GLOSTER baldų dizaino idėjos gimsta Vokeitijoje, o įgyvendinamos Indonezijoje, kur pagaminami visi jų baldai.

Baldai gaminami iš uždarų porų ir prisotinto natūralaus aliejaus kietmededžio, kuris yra itin atsparus aplinkos poveikiui: lietui, sniegui, saulei. Baldų konstrukcijos formuojamos tik rankų darbo pagalba, perduodant šias žinias iš kartos į kartą.

 

EMU baldai

Šis gamintojas vadovaujasi itališko lauko gyvenimo būdo filsofija. Jų tiklas – kurti išskiritnius lauko baldus, kurių pagrindas – tradicijos, inovacijos, kokybė. EMU fabrike nuolat investuojama į naujų technologijų paieškas. Šių baldų stilistika seka naujausias dizaino tendencijas bei patogumo ir funkcionalumo principus. Svarbu pabrėžti, kad EMU didelį dėmesį skiria aplinkosaugai, todėl jie prioritetą teikia metalo panaudojimui baldų gamyboje, o medį naudoja tik išaugintą savo plantacijose.

 

AKSESUARAI

Lauko ar terasos erdvę ir galima papildyti aksesuarais, kurie suteiks jaukumo “lauko svetainei”. Prie lauko baldų komplekto galima priderinti kilimą, kuriuo bus malonu ir jauku vaikščioti. Skėtis pasitarnaus kaitinant saulei ar pasislėpti nuo lietaus. Įdomiai ir stilingai atrodys masyvūs skulptūriški vazonai. Privatumo ir jaukumo suteiks “žaliosios sienutės”, kuriose galima sodinti ne tik dekoratyvinius augalus, bet ir prieskonines žoleles.

Aksesuarai

 

“Žaliosios senutės”

 

Kilimai

PAOLA LENTI siūlo išskiritnius lauko kilimus, sukurtus iš specialios medžiagos, kurios užtikrina jų atsparumą net ir lietuviškam orui. Rankų darbo žaismingi kilimai puikiai derės ir papildys pastelinių ar ryškiaspalvių baldų kompoziciją. Jų kilimų kolekcijose mėgiamos apskritimų ir dekoratyvinių gėlių motyvai. Kiekvienas kilimas gali tapti unikalus ir vienetinis, kadangi spalvų derinius jam sukurti galima pasirinkti individualiai.

ŠILDYTUVAI

Lietuviška vasara ne visada lepina šiltais orais, o vasaros vakarai dažnai būna vėsus. Tam, kad ir kiek atvėsus orui galima būtų mėgautis pasibuvimu gryname ore – įsigykite lauko šildytuvą.

 

MAISTO GAMYBA LAUKE

Lauke smagiau ne tik gurkšnoti kavą ar skaityti knygą, bet ir gaminti maistą bei juo skanauti. Maisto gaminimui lauke galima įsirengti laužavietę arba mobilią elektrinę virtuvėlę.

Share Button