Atėjus pavasariui, kai viskas aplinkui atgimsta ir keičiasi, o gamta mus džiugina ryškiomis spalvomis, norisi atsinaujinti ne tik patiems, bet pagyvinti ir namus. Siūlome Jums keletą akcentinių interjero tendencijų ir idėjų, kurias galima nesunkiai pritaikyti ir suteikti namams naują įvaizdį.

1. Aukso ir juodos spalvos draugystė

Juoda – klasika, auksas – prabanga, o  drauge šios spalvos kuria skoningos prabangos pojūtį. Jos tarpusavyje gali būti derinamos tam pačiame balde ar interjere dekoruojant erdves: juodos sienos fone pastačius “auksinį” baldą. Tačiau renkantis “paauksuotus” baldus reikia būti labai atsargiems – jie turėtų būti minimalistiniai ir be papildomų dekoro elementų, nes kitaip, toks derinys gali virsti neskoningu ir kičiniu.

2. Baltos ir juodos spalvos kontrastas

Tai tokia pati klasika, kaip ir aukso ir juodos spalvos draugystė, tačiau suteikianti visai kitokį įspūdį – minimalizmo ir šiuolaikinio interjero prieskonį. Kaip ir drabužių derinyje, taip ir interjere, derinant šias dvi spalvas – sunku suklysti. Todėl, jeigu jau esančiame interjere turite juodą stalą, priderinkite šalia jo baltos spalvos kėdę, o juodą sofą, fotelį pagyvinkite baltų raštų pagalvėle. Baltam baldui surastas į kompaniją juodos spalvos baldas suteiks modernios klasikos įvaizdį.

3. Marmuras – klasikinė prabanga, populiari ir šiuolaikiniuose interjeruose.

Šis akmuo jau ne vieną sezoną pavergęs tiek klasikos, tiek modernaus ar skandinaviško stiliaus mylėtojus. Be abejonės, pirmiausiai ši medžiaga siejama su prabanga ir klasika, tačiau paprastų ir aiškių linijų, minimalistinio stiliaus baldai su marmuriniais paviršiais, puikiai tiks ir moderniuose interjeruose. Marmuras dažniausiai naudojamas virtuvių gamyboje, stalų ir stalelių paviršiuose ar interjero dekoro elementuose: padėklams, dėžutėms, indams sukurti. Nors marmuriniai daiktai – puiki investicija, ko gero, visuomet išliksiantys populiariais akcentais interjeruose, reikia atsižvelgti į tai, kad marmuras ypač jautrūs sąlyčiui su kitomis medžiagomis, todėl svarbu gerai apgalvoti, kur būtent namuose norite pritaikyti šią medžiagą.

4. 7-ojo dešimtmečio hipių dvasia

Pavasarį, kai norisi ryškesnių spalvų, puiki idėja, įnešianti gyvybės į Jūsų interjerą – bohemiškas interjeras, kurį susikurti padės rausvi, žemės atspalviai, rytų kultūrų ar gyvūnų kailio raštai, hipių kultūros atributai ar daugybė pagalvėlių. Šie akcentai sukurs laisve ir gyvybe alsuojantį interjerą.

Tačiau toks stilius neišvegiamai įneša kiek chaotišką ir bohemišką nuotaiką, todėl kompromisu gali tapti baldai su etno motyvų intarpais, pavyzdžiui, vytelių ar odos pynės.

5. Pinti baldai

Idėjų galima pasisemti FLEXFORM baldų kolekcijoje:

6. Geometriniai raštai

Ši tendencija jau ne vieną sezoną karaliaują drabužių pavasario-vasaros kolekcijose, varijuodama su rašto masteliu, o dizianeriai įkvėpimo ieško ne tik įvairių kultūrų tradicijose, bet ir garsių menininkų darbuose. Pastaruoju metu, ši tendencija po truputį savo pozicijas užima ir interjere. Dar prieš metus buvo galima rasti tik geometrinių raštų pagalvių ar kitų aksesuarų, o paskutiniais sezonais, baldų gamintojai pristatė ir minkštų baldų, aptrauktų spalvingais geometrinių raštų gobelenais. Tai puiki idėja, atnaujinti interjerą ir, be abejonės, ši tendencija, jei ne kitą, tai dar po kelių sezonų vėl taps populiari.

7. Ryškūs akcentai

Pavasaris ir pokyčiai mums pirmiausiai siejasi su naujomis ir ryškiomis spalvomis, todėl, ryškus akcentas, kuriuo gali būti baldas, dekoro elementas ar tiesiog ryški siena, gali tapti puikia priemone, norint atnaujinti interjerą. Sodri vyšninė, violetinė, avietinė, citrininė, baklažano ar žalio obuolio – populiariausios ryškios spalvos 2016 m. baldų gamintojų pristatytose kolekcijose.

8. Rožinis kvarcas ir dangaus žydrumas

Tai dvi spalvos, kurias spalvos institutas Pantone paskelbė šių metų pavasario-vasaros sezono top spalvomis, užkariausiančiomis visas dizaino sritis. Daugiau skaitykite čia.

9. Aksomas

Nors aksomas mums asocijuojasi su klasikinio stiliaus interjerais, “sunkiais” baldais, ši medžiaga vis populiaresne tampa modernių baldų dizaino sprendimuose. Aksomas atrodo itin puošniai, o spalvos įgauna gylio ir sodrumo, ypač gerai atrodo tamsios spalvos aksomas: jūros mėlynos (navy blue), šlapios žolės žalios, tamsiai pilkos.

10. Pilka – nauja juoda. Sienos, lubos, grindys, baldai arba viskas, nuo tamsiai sunkios iki beveik neutralios pilkos. Ši spalva pastaraisiais metais yra viena populiariausių tarp interjero dizainerių pasirinkimų ir tampa tiesiog savaime suprantama klasika. Pilka spalva interjere kuria ramią ir meditacinę nuotaiką, ji puikiai dera su medžio, žemės ir kitas švelniais, natūraliais atspalviais, tačiau ne ką mažiau ir su juoda, balta ar ryškiomis spalvomis.

Share Button