Šveicariški židinio aksesuarai “Sägi AG”
2017 10 spalio
IDN HOME spaudoje | Rudens rekomendacijos
2017 24 spalio
Rodyti visus

IDN HOME spaudoje | “Senovėje už auksą brangesnis metalas atgimė ir vėl tapo madingas”

IDN HOME – daugiau nei du dešimtmečius veikianti įmonė, kuri Lietuvoje atstovauja pripažintiems ir žinomiausiems italų gamintojams. Įmonė pristato išskirtinio dizaino bei puikios kokybės baldus, interjero elementus ir aksesuarus. Profesionalų komanda, turinti didelės darbo patirties, kiekvienam projektui sukuria individualų braižą ir taip pagerina užsakovų gyvenimo kokybę. Ypatingas dėmesys skiriamas net mažiausioms detalėms, išskirtinumui, šiuolaikiškam dizainui bei patogumui. Italų dizaino namų komanda sutiko pasidalyti patirtimi ir papasakoti apie naujoves, parsivežtas iš šiais metais Milane vykusios parodos „Salone del Mobile”.

Patirtis rodo, kad tam tikros tendencijos tai išnyksta, tai vėl atsiranda. Taip atsitiko ir šiemet – dar akmens amžiuje atrastas, senovėje už auksą brangesnis metalas vėl atgimė, grižo į madą ir tapo 2017-ųjų tendencija. Šiomis dienomis metalas įslysta į kiekvienus namus, tik į skirtingas jų vietas, jo gaminiai būna skirtingų dydžių, formų, atsispindi apdailos medžiagose, namų apyvokos prietaisuose ir balduose. Šiemet metalas dėl tekstūrų įvairovės, ilgaamžiškumo ir universalumo sulaukė didelio dizainerių, architektų, įmonių ir namų savininkų dėmesio. Patys žinomiausi gamintojai pristatė savo išskirtinius kūrinius, kuriuose pabrėžiamas metalo unikalumas, jo amžina kokybė ir ilgaamžiškumas.

 

Vienas iš populiariausių italų gamintojų „Valcucine”, veikiantis rinkoje ilgiau nei trečią dešimtmetį ir besispecializuojantis virtuvių projektavimo srityje, kiekvienais metais nustebina novatoriškomis idėjomis. „Valcucine” pirmenybę teikia vartotojų sveikatai, tad savo virtuvėms naudoja tik natūralias medžiagas, nekenkiančias žmonėms ir aplinkai.

Šių metų Milano parodoje „Valcucine” pristatė modelį „Genius Loci”, pasižymintį metalinių detalių išskirtinumu. Pagrindiniai metalai, kuriuos „Valcucine” naudoja virtuvės elementų apdailai, yra varis, žalvaris ir titanas. Visos šios medžiagos yra stiprios, atsparios korozijai, antibakterinės ir visiškai perdirbamos. Šie metalai visais laikais įkvėpdavo amatininkus ir menininkus kūrybai, jų gaminiai pasižymėdavo unikaliu spindinčiu grožiu. „Valcucine” kasdien kuria novatoriškas idėjas ir vis iš naujo įrodo rankų darbo ir meistrystės galią. Tradicija, naujovės, aistra grožiui ir medžiagų savybės sukuria ypatingą aljansą, išryškinantį išskirtines „Genius Loci” kolekcijos savybes.

VALCUCINE virtuvės modelis “Genius Loci”

 

„Poltrona Frau” įkurta 1912 metais. Savo meistriškumą įmonė ištobulino meistrų žinias perduodama iš kartos į kartą. Šiandien, kaip ir prieš 100 metų, šis žinių, įgūdžių ir patirties paveldas atsispindi kiekvienoje „Poltrona Frau” baldo dalyje.

Ir šiemet „Paltrona Frau” pristatė naują puikų kūrinį – daugelį sužavėjusią rafinuotą kolekciją „REN”. Pasak gamintojų, kolekcija buvo kurta remiantis kinų filosofija „žmogus, žmogus”. Ši kolekcija apima daugybę objektų, kurie pagal savo funkcijas ir medžiagas yra hibridiniai: tai laisvai pastatomas nedidelis kavos staliukas, konsolinis stalas, sieninis veidrodis, drabužių kabykla ir pastatomas veidrodis. Visų baldų gamyboje naudotas medis, oda ir, žinoma, šių metų favoritas žalvaris. Tokia dermė sukuria nepakartojamą, nepamirštamą, ištobulintą elegancijos stebuklą.

POLTRONA FRAU kolekcija “Ren”

 

Metalas ne tik paskatino dizainerius priimti naujus apdailos sprendimus, bet ir inicijavo inovacijų integraciją į baldus. Viena iš įdomiausių parodos naujovių yra „Rimadesio” patentuota technologija. „Rimadesio” – itin aukšto lygio slankiųjų sistemų, durų ir baldų gamintojas, savo gaminamų durų sistemose ėmęs naudoti metalo šviesą praleidžiantį tinklelį.

Įmonės „Rimadesio” filosofija tokia – „Namai turi būti pilni šviesos”. Dizaineriai paneigia teoriją, kad erdvės jaukumas ir komfortiška nuotaika gali būti sukurti naudojant tik apšvietimą. „Rimadesio” siūlo modeliuoti erdvę naudojant dienos šviesai laidžias slankiąsias pertvaras. Ši dizaino idėja remiasi dviejų ekologiškų medžiagų naudojimu. Pirmoji yra stiklas, gryna ir ekologiška medžiaga. Visi stiklo darbai atliekami tik įmonės gamybiniame skyriuje – tai tampa įmanoma dėl patirties, įgytos per pastaruosius 50 metų. Stiklas dėl išskirtinių „Rimadesio” technologijų derinamas su įvairiomis tradicinėmis medžiagomis, tokiomis kaip metalas. Antroji medžiaga yra aliuminis: labai lengvas ir patvarus. Aliuminio konstrukcijos, „Rimadesio” požiūriu, tinka bet kokiai namų erdvei.

Įmonės „Rimadesio” tikslas – toliau kurti savo dizaino kultūrą ir naujas gamybos technologijas, siūlyti funkcionalias novatoriškas idėjas, maksimalią laisvę, grožį ir išskirtinę, rafinuotą eleganciją.

RIMADESIO durys “Velario”

 

Straipsnis žurnale “Arch Baltic Design”:

Share Button