„La Dolce Vita“ vakaras su „Gero skonio“ klubu
2017 22 lapkričio
KALĖDINIŲ DOVANŲ REKOMENDACIJOS
2017 1 gruodžio
Rodyti visus

IDN HOME spaudoje: „Laikui nepavaldus legendinis „Poltrona Frau“ pasaulis“

Jau daugiau nei šimtą metų sėkmingos veiklos istorijos skaičiuojantis italų baldų gamintojas „Poltrona Frau“ – tarptautinis prekės ženklas, simbolizuojantis dizainą, eleganciją ir estetiką. Bendradarbiaudama su pasaulinio garso dizaineriais ir nuolat siekdama tobulumo, bendrovė ir šiandien stebina vartotojus bei dizaino gurmanus savo ikoniniais kūriniais, kurie išties turi „sielą“ ir suteikia galimybę prisiliesti prie tikros legendos.

Nuo ko viskas prasidėjo…

„Poltrona Frau“veiklos pradžia – 1912 metai. Bendrovės įkūrėjas – Lorenzo Frau (žinomas kaip „Renzo“), gimęs 1881 m. Sardinijos uostamiestyje Kaljaryje, Italijoje. Darbo reikalais lankydamasis Didžiojoje Britanijoje, L. Frau susižavėjo „Chesterfield“ krėslų modeliu ir ėmė importuotišiuos baldus į Italiją. Tuo pat metu L. Frau žavėjosi Prancūzijos bei Centrinės Europos krėslų estetika. Jo įkurta „Poltrona Frau“(it. „poltrona“ – „krėslas“) greitai išgarsėjo savitu stiliumi, požiūriu bei kryptingu dizainu, be to, tapo menininkų, intelektualų susitikimų vieta. Šiuos vertingus ryšius L. Frau itin saugojo, siekdamas sustiprinti rafinuoto, prabangaus prekės ženklo įvaizdį. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, L. Frau buvo pašauktas kovoti už savo šalį (turėjo leitenanto laipsnį), todėl bendrovės vairą į savo rankas perėmė jo sutuoktinė Savina Pisati. Simboliška, kad 1926 m., mirus L. Frau, „Poltrona Frau“ tapo oficialiu Karališkųjų rūmų baldų tiekėju.

Filosofija

„Poltrona Frau“ gamina daiktus ir teikia paslaugas, siekdama patenkinti emocinius tarptautinės ir rinktinės auditorijos poreikius. Gerbdama tradicijas, ji savo kūriniais geba išreikšti ir šiuolaikinį požiūrį. Bendrovė investuoja į naujoves – per visą savo veiklos istoriją dirbo su garsiausiais pasaulio dizaineriais. Svarbiausi vardai, palikę gilų pėdsaką „Poltrona Frau“ istorijoje, yra: Guglielmo Ulrichas (1904–1977) ir jo kūrinys „Willy“; Giovanni Ponti (1891–1979) ir jo „Dezza“; Gastone Rinaldi (1920–2006) ir jo „Letizia“ bei „DU 55“; Achille (1918–2002) ir Pieras Giacomo Castiglioni (1913–1968) bei jų „Sanluca“. Pats įkūrėjas L. Frau yra sukūręs ikoninius krėslų modelius „Chester“, „Lyra“, „1919“, „Vanity Fair“.Šiandien „Poltrona Frau“ didžiuojasi, galėdama pristatyti diz. Jeano Massaudo jau ikoniniu tapusį krėslą „Archibald“, Roberto Lazzeroni komodą „Fidelio“ bei naujieną – modulinę sofą „Let it be“ (diz. Ludovika ir Roberto Palomba).

Trys „Poltrona Frau“ pasauliai

„Poltrona Frau“ dirba trimis kryptimis: 1) kuria puikius baldus, skirtus vidaus interjerui, įkūnijančius tikro komforto ir prabangos idėją; 2) yra įrengusi 60 teatrų ir net 270 auditorijų visame pasaulyje, tarp kurių: Britų muziejus, Europos Parlamentas Strasbūre, Walto Disney’aus koncertų salė, Oslo „Snøhetto“ operos rūmaiir kt., taip pat Cartier, Ferrari, Prada, BMW ir kt. būstinės; 3) įrengia prabangius salonus automobiliams (Ferrari, Maserati, Lancia, BMW, Toyota…), jachtoms, lėktuvams ir sraigtasparniams.

Fundamentalus elementas – oda

Fundamentalus elementas „Poltrona Frau“ gamybos srityje yra oda, kurianti prabangos ir rafinuotumo įspūdį. Tam, kad baldai būtų ilgaamžiai, išliktų aktualūs bei su laiku įgautų naują vertę, jiems aptraukti naudojama oda,kuriai išdirbti ir paruošti reikia daug laiko ir meistriškumo. Pirmiausia didžiuliai odos gabalai panardinami į specialius būgnus, kuriuose mirkomi, kad atgautųsūdant prarastą drėgmę. Vėliau oda išvaloma iš abiejų pusių, pašalinant plaukelius bei poodinį sluoksnį. Galiausiai ji padalijama į du ar daugiau sluoksnių, iš kurių tik viršutinis gali tapti vadinamąja full grain oda – t. y. itin kokybiška medžiaga, kuri bėgant metams – tarsi geras vynas –tampa vis gražesnė, sodresnė ir vertingesnė, sukaupusi savo unikalią istoriją.

Tekstas – Kristinos Noreikienės

Žurnalas: „De Luxe“, Verslo Žinios

Share Button