Salone del Mobile 2018
2018 17 balandžio
Lauko interjero tendencijos’ 18
2018 30 balandžio
Rodyti visus

Akimirkos iš Salone del Mobile’18

Praeitą savaitę Milaną užplūdo dizaino gerbėjai. Balandžio 17-22 dienomis čia vyko vienas svarbiausių įvykių dizaino pasaulyje – Milano dizaino savaitė, kurios metu vyksta ir viena didžiausia baldų paroda “iSaloni”.  IDN HOME taip pat lankėsi parodoje ir susipažino su partnerių pristatytomis naujienomis ir tendencijomis interjero dizaine.

Baldų dizaine vis ryškiau dominuoja ekologijos tendencijos. Natūralų medį keičia dirbtinės medžiagos. Ypač populiarus baldų apdailoje – laminamas. Laminamo panaudojamas pastebimas korpusiniuose, virtuvės, svetainės balduose. O kaip natūralios medžiagos pasirenkami prabangūs metalai, akmenys. Madingas metalo dekoras šiemet balduose pritaikomas subtiliau – smulkūs dekoratyviniai elementai balduose ir aksesuaruose. Itin tendencingas geltono metalo, aukso, žalvario panaudojimas dekorui (kojelėms, sofų detalėms ir kt.).

Kita madinga prabangi medžiaga – marmuras. Gamintojai stengiasi pristatyti baldus su įmantresnėmis ir retesnėmis marmuro rūšimis. Jis pritaikomas ne tik stalų ir stalelių stalviršiuose, bet integruojamas net ir į minkštus baldus. Vidutinio lygio gamintojai vietoj marmuro naudoja nenatūralaus akmens pakaitalą – dektoną. Tuo pačiu užtikrinantys patogų, priežiūros nereikalaujantį naudojimą.

IDN HOME vadovė Gytė Ragauskienė pastebi, kad „vis dar madingas medžio ir akmens, medžio ir metalo derinys.” Gytė sako, kad “Taip pat šiemet gamintojų stendai pasižymėjo spalvų, tekstūrų gausa. Į akis krito mėtinė, turkio, žalia, raudonos, rausvos spalvos variacijos. Etninio pobūdžio raštai, piešiniai audiniuose, baldų aptraukime. Prabangos idėja puoselėjantys gamintojai dominuojančias dizaino tendencijas įvedė savo kolekcijų detalėse – augalų raštai pagalvėlės, geometriniai audiniai, velvetas.”

Technologijos dominuojančios mūsų gyvenimuose, žengia ir į baldų dizainą. Gamintojai vis dažniau pristato inovatyvius baldų sprendimus su technologijomis, kurios panaudojamos ne tik gamybos procesuose, bet ir pritaikomos buityje. Pasak IDN HOME projektų vadovės Jurgos Bradauskaitės, vienas įspūdingiausių technologinių naujovių pristatė virtuvių gamintojas – VALCUCINE: integruotas ozoninis sterilizatorius, paslėpiama buitinė technika, spintelės valdomos sensoriais. Technologijų panaudojimas gamyboje leidžia ypač preciziškai įgyvendinti dizainerių sumanymus – pavyzdžiui integruota akmeninė kriauklė iš tos pačios apdailos kaip ir stalviršis. Tokia kriauklė tampa tarsi nematoma ir minimalizuoja buitiškumo efektą.

Baldų sprendimuose neaukojamas patogumas dėl dizaino. Koncertuojamasi į klientą – integruojami sprendimai leidžiantys lengvai ir greitai funkcionuoti, virtuvėje aksesuarai planuojami patogiose, „po ranka“ vietose, balduose įmontuojamos ir paslepiamos rozetės, jungtukai ir kiti reikalingi aksesuarai.

Lauko baldų gamintojai nustebino ne tik dizaino idėjomis, bet ir medžiagomis, kurios yra ypač patvarios ir tinkamos naudoti  net ir lietuviško oro sąlygomis lauke, tačiau tuo pačiu yra malonios prisiliesti. Lauko baldų dizaino sprendimai primena vidaus minkštus baldus. Taip vidaus svetainė tarsi perkeliama į lauką su visais atributais – sofomis, staliukais, kilimais ir kitomis detalėmis. Lauko baldų interjero sprendimuose dominuoja švelnios spalvos, natūralumas.

Kaip ir praeitais metais pagrindiniu dekoro elementu išliko augmenija. Egzotiniai tropinių kraštų augalai buvo viena svarbiausias dekoro elementų. Gyvų gėlių gausa, kuri koncentruojama vienoje vietoje, kuriamas tikrų džiunglių įspūdis. Išradingesni – augalus kabino nuo lubų. Jau kelis metus iš eilės madingi tropinių augalų raštai šiemet buvo taip pat pristatyti pagalvių dekore, sienų apmušaluose.

Daug dėmesio skiriama smulkiems interjero aksesuarams – vazoms, daiktadėžėms. Rankų darbo, preciziški ir prabangūs aksesuarai pristatyti baldų gamintojų kolekcijose. Jis kuriami iš natūralių medžiagų – akmens, marmuro, keramikos, odos.

 

Share Button