IDN HOME spaudoje: “Namas ir aš” rekomenduoja
2017 birželio 29
Naujas šviestuvų gamintojas
2017 rugpjūčio 21
Rodyti visus

IDN HOME spaudoje: “Gaivališka metalo stichija”

Milane, Italijoje, ką tik praūžė jau 56-oji didžiausia baldų, interjero aksesuarų ir detalių paroda „Salone del Mobile“, kasmet suburianti interjero, dizaino specialistus iš viso pasaulio, mat čia jie turi galimybę susipažinti ne tik su iškiliausiais savo produkciją, dizaino sprendimus pristatančiais gamintojais, bet ir pajusti ateinančių metų tendencijas, madas. Viena ryškiausių šiemet pastebimų tendencijų – metalo, kaip žaliavos, itin gausus bei dažnas naudojimas kuriant baldus, interjero akcentus. Neretai metalas derinamas su kitomis medžiagomis: oda, medžiu, marmuru ir kt. Gamintojai stebina ne tik metalo apdirbimo, lenkimo, dekoravimo technikomis, panaudojimo būdais, bet ir dar viena nauja banga – kai kurie gamintojai šią, rodos, šaltą, grubią, vyrišką medžiagą patikėjo moterų rankoms. Pasirodo, metalas išties paklūsta ir švelniai moteriškai stichijai, maža to – jis tampa šiltas, jaukus, o netikėti sprendimai bei spalvų deriniai stebina net visko mačiusius profesionalus.

SEPTYNIŲ MOTERŲ KŪRĖJŲ TAPATYBĖS PAIEŠKOS „DE CASTELLI“ BALDŲ KOLEKCIJOJE

Šiųmetėje „Salone del Mobile“ parodoje „De Castelli“ pristatė projektą „Tracing Identity“ (liet. „Tapatybės pėdsakais“). Šiame projekte dalyvavo septynios moterys dizainerės. Visos jos buvo skirtingo amžiaus, kilmės ir išsiskyrė savitu kūrybos stiliumi. Visgi viena buvo bendra visoms – jos kūrė baldų kolekciją, kaip žaliavą naudodamos metalą. Ši kolekcija išsiskiria ypač stipriu emociniu užtaisu. Projekte dalyvavo dizainerės: Alessandra Baldereschi, Nathalie Dewez, Constance Guisset, Francesca Lanzavecchia, Donata Paruccini, Elena Salmistraro ir Nika Zupanc. Būtent šis moterų septynetas „De Castelli“ baldams suteikė naują vertę, atskleidė metalo galimybes, išskirtinumą bei, žinoma, grožį.

Dizainerės iš Milano – A. Baldereschi – širma „Painting“ (liet. „Paveikslas“) – tarsi didžiulis tapybos darbas, paveikslas, kuriame gali įžvelgti peizažą, vaizduojamą kraštovaizdį – čia atpažįstami reljefai, horizonto linija… Šis didžiulis meno šedevras sukurtas naudojant skirtingus metalus: plieną, varį, bronzą, geležį. Būtent derindama skirtingus įvairių rūšių metalo atspalvius bei tekstūras, dizainerė, lyg milžiniško teptuko potėpiais, sukūrė sienutę-paveikslą, kuri neabejotinai papuoš įvairios paskirties interjerą.

tracingidentity_baldereschi_painting_01-1024x732

Italijos dizainerės F. Lanzavecchia staliukai nuotaikingu pavadinimu „Scribble“ (liet. „Keverzonė“) taip pat primena milžinišku teptuku, skirtingų spalvų dažais dailininko išvedžiotus potėpius, nors iš tiesų jie pagaminti iš vario, bronzos ir geležies.

scribble-b

Net kelios dizainerės gam. „De Castelli“ kolekcijai pristatė įvairių formų bei paskirčių spinteles. Viena paslaptingiausių – slovėnų dizainerės N. Zupanc „Norų spintelė“ (angl. „Cabinet of Wishes“). Jos durelės pagamintos iš įvairių atspalvių vario ir atrakinamos skirtingais rakteliais, kurie čia tampa originalia dekoro detale bei neatsiejama kūrinio idėjos dalimi. Ši spintelė, anot pačios dizainerės, – tai tarsi užuomina į bufetą, kur mamos nuo vaikų slėpdavo saldainius ir sausainius.

longing-cabinet-b

Šios kolekcijos spintelės, staliukai, knygų lentynos, sienutė ir kt. parodo „De Castelli“ meistrų profesionalumą,gamintojo technines galimybes. Beje, salone „IDN HOME“, įsikūrusiame Konstritucijos pr., Vilniuje, jau galima pamatyti ir įsigyti staliukus „Sunrise“ ir „Sunset“ iš naujausios gam. „De Castelli“ kolekcijos. Šių staliukų stalviršiai primena didžiulius padėklus, pagamintus iš vario ir bronzos ir pritvirtintus prie geležinio pagrindo. Dėl skirtingų metalų bei nevienodų aukščių, vienas staliukas savotiškai simbolizuoja saulėtekį, kitas– saulėlydį.

decastelli-sunrise-sunset-jpg

SUBTILIOJI „REN“ KOLEKCIJA IŠ „POLTRONOS FRAU“

Kitas garsus italų gamintojas „Poltrona Frau“ šiemet nustebino baldų aksesuarų kolekcija „Ren“, kurios autoriai – dizainerių duetas iš Kinijos „Neri & Hu“. Kolekcija apima seriją objektų, kurie turi hibridines funkcijas bei yra sukurti derinant skirtingas medžiagas. Tarp šių daiktų yra: laisvai pastatoma drabužių pakaba-veidrodis, mažas staliukas, konsolės staliukas, prie sienos tvirtinama drabužių kabykla-veidrodis ir kt. Visi kolekcijos daiktai sukurti derinant medį, bronzą ir odą. Be to, visi jie spinduliuoja tik „Poltrona Frau“ gaminiams būdinga elegancija.

Šios kolekcijos pavadinimas bei visus jos objektus žyminti idiograma „Ren“, išvertus iš kinų kalbos, reiškia „asmuo, žmogus“. Tai puikiai atspindi ir pačios kolekcijos esmę – dėl minimalistinio, net, sakytum, detalaus dizaino, kolekciją sudarantys daiktai demonstruoja asmeninį požiūrį į žmogų, jo poreikius, patogumą bei tiesiog mėgavimąsi kiekviena kasdienio gyvenimo smulkmena. Visi šie daiktai gali būti puikiai pritaikomi ir naudojami bet kuriame namų kambaryje nuo svetainės iki miegamojo, vonios kambario ar net studijos. „Ren“ kolekcija buvo sukurta tam, kad savotiškai užbaigtų ir tarsi apibendrintų itin diskretišką ir subtilų požiūrį į gyvenamąsias erdves. Visi šios kolekcijos objektai išsiskiria vis kitokia skirtingų elementų kombinacija. Laikantysis rėmas pagamintas iš solidausCalanetto riešutmedžio faneros, bronzinės dalys specialiai apdirbtos, kad įgautų matinį atspalvį ir būtų atsparios išorės poveikiams. Na o plokšti paviršiai padengti Saddle Extra oda.

NAUJAS GAMINTOJAS SU STIPRIA FILOSOFIJA – „HENGE“

„Henge“ – tai dar palyginti naujas prekės ženklas, tačiau jau turintis tvirtą veiklos filosofiją. „Praeitis yra dabarties dalis, o ateitis jau yra dabartyje“, – įsitikinęs gamintojas, kurio kiekvienas gaminys – tai unikalus meistrų darbo šedevras, atspindintis labai asmenišką požiūrį į baldą ar kt. interjero detalę, akcentą. Gamintojas stengiasi pasipriešinti masinei, beveidei, serijinei produkcijai ir kurti unikalius ir nepakartojamus baldus, pritaikytus labai konkretiems užsakovo poreikiams ir pomėgiams.

henge_atelier_04_gallery

2017 metų diz. Massimo Castagna kolekcija „Mood“ (liet. „Nuotaika“) atspindi gam. „Henge“ požiūrį į šiuolaikinį dizainą.Tarp naujausių gaminių – knygų lentyna „Tangram“ (Tangram – tai ypatinga technika pasižyminti kiniška dėlionė – K. N.), pagaminta iš poliruoto plieno, naudojant tradicines technikas. Šios lentynos unikalumą kuria tai, jog ją sudaro keletas atskirų dalių, kurias lankstant galima susikurti baldą pagal individualius poreikius.

untitled-1

Įspūdingi ir „Henge“ šviestuvai „Light Ring“ (liet. „Šviesos žiedas“) arba „Polygon Light“ (liet. „Daugiakampė šviesa“). Šių šviestuvų dalys pagamintos iš poliruotos bronzos („Polygon Light“ gali būti pagamintas iš sidabro) ar plieno. Tai – rankų darbo kūrinys; galimi įvairūs šviestuvų dydžiai.

„Henge“ metalą naudoja įvairiems baldams (staliukams, kėdėms, spintelėms, knygų lentynoms, sofoms, krėslams), taip pat interjero detalėms (šviestuvams, veidrodžiams ir kt.), netgi įspūdingai šviestuvų sienai gaminti.

untitled-2

Tekstas – Kristinos Noreikienės

Žurnalas: “Centras”

Share Button